Σύνδεση

Είσοδος
 
Αρχική arrow Το Τμήμα arrow Οργάνωση-Δομή arrow Επιτροπές
Επιτροπές
Επιτροπές Τμήματος Εκτύπωση E-mail

1. Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών.

Α.-Δ. Τσώνος (πρόεδρος), Ι. Δουδούμης, Κ. Κατσιφαράκης, Χ. Κουτίτας, Σ. Μπαντής, Μ. Πιτσιάβα-Λατινοπούλου, Χ. Πυργίδης, Θ. Τίκα-Βασιλικού, Δ. Αραβαντινός, Χ. Αθανασιάδου.

Σίμος Γερασιμίδης, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Υποστήριξη: Θα ορισθεί με μέριμνα του προέδρου της επιτροπής.

2. Επιτροπή Ανάπτυξης και Οικονομικών.

Ο πρόεδρος του Τμήματος, καθηγητής Χ. Μπανιωτόπουλος, η Αναπληρώτρια Πρόεδρος του Τμήματος, καθηγήτρια Γ. Καλφακάκου, ο Διευθυντής του Τ.Ε.Τ.Κ., καθηγητής Α. Κάππος, ο Διευθυντής του Τ.Υ.Τ.Π., καθηγητής Ι. Μυλόπουλος, η Διευθύντρια του Τ.Γ.Μ., καθηγήτρια Θ. Τίκα-Βασιλικού, ο Διευθυντής του ΤΟ.ΜΕ.Σ.Υ.Δ.Ε.ΑΝ., καθηγητής Π. Παπαϊωάννου, Π. Λατινόπουλος, Κ. Πιτιλάκης, Ν. Χαραλαμπάκης, Φ. Κεχαγιά, Α. Εγγλέζου, Δ. Σουγλέρης (αρμόδιος για τα οικονομικά υπάλληλος της Γραμματείας του Τμήματος).

Υποστήριξη: Θα ορισθεί με μέριμνα του προέδρου της επιτροπής.

3. Επιτροπή Προγράμματος  Διδασκαλίας και  Εξετάσεων.

Ι. Κρεστενίτης, Ι. Μελαδιώτης, Χ. Μπίσμπος, Χ. Αθανασιάδου, Ε.-Κ. Κολοκυθά, Κ. Γεωργιάδης, Φ. Κεχαγιά, Ι. Ξενίδης, Σ. Παπαπαύλου-Ιωακειμίδου,.

Βασίλειος Ζιώγας, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Φοιτητής, θα οριστεί.  Αναπληρωματικοί: θα οριστούν.

Φοιτητής, θα οριστεί. 

4. Επιτροπή Διασύνδεσης  με την Πράξη  και την Παραγωγή.

Θ. Χατζηγώγος (πρόεδρος), Χ. Ιγνατάκης, Α. Νικολαΐδης, Ι. Παπαγιάννη-Παπαδοπούλου, Μ. Πιτσιάβα-Λατινοπούλου, Ν. Ροδολάκης, Ι. Τέγος, Α. Αθανατοπούλου-Κυριακού, Ι. Γραμματικόπουλος, Σ. Παπαργύρη, Ν. Θεοδοσίου, Πανίκος Παπαδόπουλος, Ι. Τσακογιάννης.

Σίμος Γερασιμίδης, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

5. Επιτροπή Δημοσίων  Σχέσεων, Προβολής  του Τμήματος Πολιτικών  Μηχανικών & Διασύνδεσής  του με την Κοινωνία.

Ι. Υφαντής  ( πρόεδρος), Μ. Καραβεζύρογλου, Χ. Κουτίτας, Δ. Ταλασλίδης, Π. Τζαμαλίκος, Μ. Ζυγομαλάς, Χ. Ξενίδης, Ε. Παπαμίχος, Μ. Λαζαρίδου, Σ. Μανωλοπούλου-Παπαλιάγκα, Ε. Νταρακάς, Ν. Πετρίδου-Χρυσοχοΐδου, Α. Τασούλα.

Σίμος Γερασιμίδης, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

6. Επιτροπή Διασύνδεσης με τον Ελληνικό, Ευρωπαϊκό και Διεθνή Ακαδημαϊκό Χώρο.

Α. Κάππος (πρόεδρος), Α.-Α. Αβδελάς, Π. Αναγνωστόπουλος, Παναγιώτης Παπαϊωάννου, Ν. Χαραλαμπάκης, Η. Μπακάσης, Α. Τσικαλουδάκη, Α. Εγγλέζου. 

7. Επιτροπή Φοιτητικής Μέριμνας και Φοιτητικών Θεμάτων.

Π. Σαββαΐδης (πρόεδρος), Πέτρος Αναγνωστόπουλος, Μ. Γεωργιάδης, Μ. Βαφειάδης, Ι. Γραμματικόπουλος, Μ. Ζυγομαλάς, Α. Σέξτος, Α. Αναστασιάδης, Μ. Κανάρη-Τσατσάγια, Μ. Στεφανίδου, Χ. Σχοινάς.

Χρυσούλα  Βαΐτση, μεταπτυχιακή φοιτήτρια. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

8. Επιτροπή Βιβλιοθήκης. 

Θ. Καραμπάς (πρόεδρος), Κ. Θωμόπουλος, Α.-Δ. Τσώνος, Π. Πρίνος, Σ. Παπαπαύλου-Ιωακειμίδου, Ε. Σταυριδάκης, Π. Αναγνωστόπουλος, Δ. Ραπτάκης,  Φ. Κεχαγιά, Α. Δημάδη, Α. Κιμούνδρης.

9. Επιτροπή Εκπαιδευτικών  Νησίδων, Δικτυακού Τόπου και Ηλεκτρονικών Δηλώσεων

Μ. Βαφειάδης (πρόεδρος), Γ. Μανώλης, Ε. Μητσοπούλου-Παπάζογλου, Ι. Δούκας, Ε. Κολτσάκης, Σ. Παπαπαύλου-Ιωακειμίδου (επικουρεί ο Γ. Αρετούλης), Α. Σέξτος, Ζ. Μάλλιος.

Κωνσταντίνος Τρευλόπουλος, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Τεχνική υποστήριξη: Χ. Μαχαίρας.

10. Επιτροπή Εκδόσεων.

Δ. Αραβαντινός (πρόεδρος), Ε. Κολοκυθά, Κ. Γεωργιάδης, Ι. Ξενίδης, Α. Τσικαλουδάκη.

Χρυσούλα Βαΐτση, μεταπτυχιακή φοιτήτρια. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

11. Επιτροπή Έκδοσης Τόμου Ιστορίας και Εξέλιξης του Τ.Π.Μ.

Π. Λατινόπουλος (πρόεδρος), Γ. Καλφακάκου, Ν. Οικονόμου, Μ. Πιτσιάβα-Λατινιπούλου, Δ. Αραβαντινός, Σ. Μανωλοπούλου-Παπαλιάγκα.

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Υποστήριξη: Ν. Τσακίρης, Λ. Λοΐζου.

12. Επιτροπή Εποπτείας και Ασφάλειας Κτιριακών Εγκαταστάσεων.

Χ. Αναγνωστόπουλος, Μ. Γεωργιάδης,  Δ. Μπίκας, Π. Παπαϊωάννου, Ι. Τέγος, Δ. Αραβαντινός, Δ. Ραπτάκης, Α. Μπάτσιος, Γ. Παλάντζας.

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Υποστήριξη: Ν. Τσακίρης

13. Επιτροπή Κτιριακής Ανάπτυξης του Τ.Π.Μ.

Δ. Μπίκας (πρόεδρος), Ι. Αβραμίδης, Ι. Κρεστενίτης, Α. Νανιόπουλος, Π. Σαββαΐδης, Κ.-Α. Στυλιανίδης.

14. Επιτροπή Ελέγχου Βαθμολογιών στον Η/Υ.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Ο Προϊστάμενος της Γραμματείας του Τμήματος

Ν. Οικονόμου  ΤΕΤΚ

Δ. Αγγελίδης ΤΥΤΠ

Ι. Δούκας ΤΓΜ

Χ. Πυργίδης ΤΟΜΕΣΥΔΕΑΝ

15. Επιτροπή Υποστήριξης Αθλητικών Δραστηριοτήτων και Αναψυχής του ΤΠΜ.

Χ. Αναγνωστόπουλος (πρόεδρος), Χ. Πυργίδης, Ε. Νταρακάς, Πανίκος Παπαδόπουλος, Α. Σέξτος, Β. Δημαρέλος.

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί. 

16. Επιτροπή Εκπαιδευτικών Εκδρομών.

Ι. Τέγος (πρόεδρος)

Χ. Ιγνατάκης, Ε. Παπαμίχος ΤΕΤΚ

Ε. Νταρακάς ΤΥΤΠ

Μ. Γεωργιάδης ΤΓΜ

Α. Νανιόπουλος ΤΟΜΕΣΥΔΕΑΝ

Φοιτητής, θα οριστεί. 

Φοιτητής, θα οριστεί.

17. Επιτροπή Δημιουργίας Ηλεκτρονικού Ενημερωτικού Δελτίου του Τ.Π.Μ.

Μ. Στεφανίδου (πρόεδρος), Κ. Γεωργιάδης, Σ. Παπαπαύλου-Ιωακειμίδου.

Σίμος Γερασιμίδης, μεταπτυχιακός φοιτητής. 

Χρυσούλα  Βαΐτση, μεταπτυχιακή φοιτήτρια. 

18. Επιτροπή Κατάρτισης Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του ΤΠΜ.

Δ. Αραβαντινός (πρόεδρος), Χ. Κουτίτας, Ι. Κρεστενίτης, Α. Νανιόπουλος, Δ. Ραπτάκης, Δ. Ιωαννίδου.

Υποστήριξη: Ν. Τσακίρης

19. Επιτροπή Προστασίας Περιβάλλοντος από Κινδύνους Πυρκαγιών.

Σ. Μπαντής  (πρόεδρος), Κ. Κατσιφαράκης, Γ. Μάνος, Ι. Μελαδιώτης, Α. Νικολαΐδης, Π. Σαββαΐδης, Ε. Σταυρακάκης. 

Επόπτες κτιρίων για το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010: (συνεπικουρία: Α. Μπάτσιος, Γ. Παλάντζας) και Πέτρος Αναγνωστόπουλος, καθηγητής (για το κτίριο του Εργαστηρίου Υδραυλικής και Υδραυλικών Έργων.

 

ΕΠΕΑΕΚ

ΕΠΕΑΕΚ