Ακολουθεί ανακοίνωση του Τμήματος Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων:
Αγαπητά μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας,
 Θα θέλαμε, να σας ενημερώσουμε ότι η περίοδος υποβολής αιτήσεων για όσους φοιτητές ενδιαφέρονται να μετακινηθούν στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ για Σπουδές, κατά την ακαδημαϊκή χρονιά 2018-2019 (χειμερινό και εαρινό εξάμηνο), θα διαρκέσει από τις 12 Φεβρουαρίου έως και τις 2 Μαρτίου 2018 (16:00, ώρα Ελλάδας).

Στην ιστοσελίδα του Τμήματός μας (https://eurep.auth.gr/el ) μπορείτε να ενημερωθείτε σχετικά με τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα Erasmus+ για Σπουδές, τα συνεργαζόμενα πανεπιστήμια (η πλήρως ενημερωμένη κατάσταση θα είναι διαθέσιμη από 12/02), τη διαδικασία υποβολής αίτησης, καιτη διαδικασία αξιολόγησης των αιτήσεων και επιλογής.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση κατά τις ημέρες και ώρες εξυπηρέτησης κοινού (Δευτέρα – Πέμπτη, 11:00-13:30) κατόπιν ραντεβού.

Η Προϊσταμένη του Τμήματος Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων

Ιωάννα Γεωργιάδου