Στα πλαίσια της χρηματοδότησης του Οργανισμού Διαχείρισης Ραδιενεργων Αποβλήτων (ANDRA) της Γαλλίας, υπάρχει η δυνατότητα εκπόνησης διδακτορικής διατριβής,  με έναρξη την 1η Οκτωβρίου 2017όπως επίσης και το έγγραφο υποψηφιότητας για να το προωθήσετε στους μεταπτυχιακούς φοιτητές ή τους μηχανικούς απόφοιτους του Τμήματος

• Η κατάθεση όλων των εγγράφων για την υποψηφιότητα πρέπει να γίνει πριν τις 31 Μαρτίου 2017
  • Η επιλογή θα γίνει βάσει της ποιότητας του αντικειμένου αλλά και της ποιότητας του υποψηφίου. Αυτό είναι ιδιαίτερα καθοριστικό για την επιλογή από τον οργανισμό.
  • Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να είναι ευρωπαϊκής εθνικότητας και να είναι νεώτερος/η σπο 26 χρόνων στις 1η Οκτωβρίου 2017
  • Τα αποτελέσματα θα γνωστοποιηθούν το αργότερο στις 15 Απριλίου 2017
  • Ο/Η φοιτητής/ρία θα εγγραφεί στο Πολυτεχνείο της Λυων υπό την επιτήρηση του καθηγητού Jean-Claude Robinet και της καθηγήτριας  Irini Djeran-Maigre.
  • Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν βιογραφικό, βαθμολογία και τα ζητούμενα έγγραφα στους  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Irini Djeran-Maigre Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .
  • Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον καθ. Π. Πρίνο, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σχετικά Αρχεία