Οι φοιτητές/τριες του Θ΄ εξαμήνου και όσοι επί πτυχίω φοιτητές/τριες δεν έχουν δηλώσει τη διπλωματική τους εργασία, καλούνται να υποβάλουν στη Γραμματεία του Τμήματος, από 7/12/2021 (Τρίτη) έως 17/1/2022 (Δευτέρα), αίτηση – δήλωση για την εκπόνηση της διπλωματικής τους εργασίας, προσδιορίζοντας το μάθημα / γνωστική περιοχή (συνεννόηση με τον επιβλέποντα).

Η αίτηση – δήλωση είναι αναρτημένη στην ιστοσελίδα του Τμήματος:

web.civil.auth.gr / Το Τμήμα / Αιτήσεις-Πιστοποιητικά / Αιτήσεις - πιστοποιητικά

• Η κατάθεση της αίτησης γίνεται μόνο ηλεκτρονικά στη Γραμματεία του Τμήματος με e-mail από το ιδρυματικό λογαριασμό σας (……@civil.auth.gr): Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Η αίτηση να σταλεί μόνο σε μορφή pdf ή word.
  • Ως θέμα του email να γράψετε:

ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ / ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΕΠΙΘΕΤΟ / Α.Ε.Μ. /ΕΠΙΘΕΤΟ ΕΠΙΒΛΕΠΟΝΤΑ / ΑΡΧΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΛΕΠΟΝΤΑ (χωρίς τελείες)*

Π.Χ. Θέμα / Subject του email σας:

ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ / ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ / 14124 / ΤΣΩΝΟΣ / ΤΕΤΚ

ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ / ΜΙΤΑΚΗΣ / 13976 / ΚΑΤΣΙΦΑΡΑΚΗΣ / ΤΥΤΠ

ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ / ΚΑΛΟΥΔΗΣ / 14522 / ΜΠΑΚΑΣΗΣ / ΤΓΜ

ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ / ΣΦΥΡΗ / 13998 / ΞΕΝΙΔΗΣ / ΤΟΜΕΔΕ

Τομέας Επιστήμης & Τεχνολογίας των Κατασκευών (TETΚ)

Τομέας Υδραυλικής & Τεχνικής Περιβάλλοντος (TYTΠ)

Τομέας Γεωτεχνικής Μηχανικής (TΓM)

Τομέας Μεταφορών και Διαχείρισης Έργων (ΤΟΜΕΔΕ)

• Αιτήσεις που δεν ακολουθούν το αναφερόμενο πρωτόκολλο δεν θα γίνουν δεκτές.
  • Οι αιτήσεις - δηλώσεις των διπλωματικών εργασιών πραγματοποιούνται μόνο μία φορά κάθε ακαδημαϊκό έτος.
  • Δεν χρειάζεται να υποβάλουν αίτηση - δήλωση οι φοιτητές/ριες που υπέβαλαν αίτηση-δήλωση στο παρελθόν.
  • Για την επιλογή του θέματος ο φοιτητής έρχεται σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα. Το αντικείμενο της διπλωματικής εργασίας θα πρέπει να σχετίζεται με ένα η περισσότερα γνωστικά αντικείμενα του κύκλου κατεύθυνσης (τομέα) που έχει επιλέξει ο φοιτητής. Μπορεί επίσης να σχετίζεται με τα γνωστικά αντικείμενα που καλύπτουν περισσότεροι του ενός τομείς, αρκεί στο κύριό του μέρος να καλύπτεται από γνωστικό αντικείμενο του τομέα κατεύθυνσης που έχει επιλέξει ο φοιτητής.
  • Η διπλωματική εργασία ανατίθεται από έναν τομέα ή και από περισσότερους τομείς του τμήματος σε ένα φοιτητή ή σε δύο φοιτητές, εφόσον η έκταση της εργασίας είναι μεγάλη ή οι απαιτήσεις του θέματος το επιβάλλουν.
  • Όταν πρόκειται μία διπλωματική εργασία να εκπονηθεί από δύο φοιτητές/τριες τότε θα πρέπει και οι δύο φοιτητές/τριες να κάνουν Αίτηση/Δήλωση Διπλωματικής Εργασίας.