Κατόπιν έγκρισης της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ανακοινώνεται η συμμετοχή του Εργαστηρίου Οδοποιίας και των φοιτητών του ΤΠΜ στο εντατικό πρόγραμμα μικτής κινητικότητας «Sustainable and Resilient Infrastructure and Buildings» μέσω του προγράμματος Erasmus+. Το πρόγραμμα διοργανώνεται από το Department of Civil Engineering (coordinator),  University of Antwerp, Belgium μαζί με τους εξής συμμετέχοντες: Α.Π.Θ (Εργαστήριο Οδοποιίας ΤΠΜ), University of Girona, Spain, University of the Basque Country, Spain, Instituto Superior de Engenharia do Porto, Portugal & Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto, Portugal, University of Minho, Portugal, Manipal Academy of Higher Education, India.

Λεπτομέρειες σχετικά με το πρόγραμμα διατίθενται στο σύνδεσμο:

Φοιτητές/φοιτήτριες που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα μπορούν να δηλώσουν την πρόθεση τους στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  από 2-9 Ιανουαρίου 2022.