Ο νεοσύστατος οργανισμός IACES Thessaloniki OG σας προσκαλεί στην πρώτη του εκδήλωση με θέμα τις σπουδές στο εξωτερικό.

Οι παρευρισκόμενοι θα έχουν την ευκαιρία να πληροφορηθούν σχετικά με τις σπουδές Πολιτικού Μηχανικού στο εξωτερικό, από καθηγητές του Τμήματός Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ που έχουν σπουδάσει σε Πανεπιστήμιο του εξωτερικού είτε σε προπτυχιακό είτε σε μεταπτυχιακό επίπεδο.  Μετά το τέλος της εκδήλωσης οι ομιλητές θα απαντήσουν σε τυχόν ερωτήσεις των φοιτητών.

Οι χώρες που θα παρουσιαστούν είναι: ΗΠΑ, Μεγάλη Βρετανία, Γαλλία, Ιαπωνία, Κίνα (Χονγκ Κονγκ)

Η εκδήλωσή μας θα λάβει χώρα την Πέμπτη 27 Απριλίου στις 16:00 στο Αμφιθέατρο του 1ου ορόφου της Πτέρυγας των Πολιτικών Μηχανικών. Θα χαρούμε να σας δούμε όλους.

Το IACES (International Association of Civil Engineering Students) είναι ένας διεθνής οργανισμός πολιτικών μηχανικών και παρεμφερών επιστημών με παρουσία σε περισσότερα από 50 πανεπιστήμια του κόσμου. Στόχος του οργανισμού είναι η προώθηση της επιστήμης του Πολιτικού Μηχανικού μέσα από εκδηλώσεις ποικίλου χαρακτήρα, καθώς και η διασύνδεση μεταξύ των φοιτητών Πολιτικών Μηχανικών από διαφορετικές χώρες.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το σύνδεσμο: http://iaces.net/