Σας ενημερώνουμε ότι περιήλθε στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων η παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία με το συνημμένο της, που αφορά προσφορά εκ μέρους του Denmark Technical University της Κοπεγχάγης για συμμετοχή με υποτροφία προπτυχιακών ή μεταπτυχιακών φοιτητριών/φοιτητών του ΑΠΘ, στο Green Challenge student Conference and Competition (20-22 June 2018,Copenhagen).

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής μεταξύ δύο προγραμμάτων:
Α) Για συμμετοχή στο διήμερο συνέδριο Green Challenge 2018 (20-22.6.2018), όπου η υποτροφία θα καλύπτει την διαμονή και την πλήρη διατροφή των υποτρόφων.
Β) Για παρακολούθηση προγράμματος 3 εβδομάδων (από αρχές Ιουνίου έως 22.6.2018) , με απόκτηση 5 ECTS μονάδων, στο οποίο η υποτροφία θα καλύπτει τα δίδακτρα και την εξασφάλιση διαμονής, η οποία όμως θα πληρωθεί από την φοιτήτρια/φοιτητή. Το πρόγραμμα αυτό θα καταλήξει στην παρακολούθηση του παραπάνω διημέρου συνεδρίου.
Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να αντληθούν από το συνημμένο αρχείο του DTU. (Invitation
DTU would like to invite students from our partner universities to participate in the annual International Student Conference and Competition called Green Challenge (in Danish = Grøn Dyst), which focuses on the topics of sustainability, the environment, and climate technology.
Why Green Challenge? DTU believes that engineers play a pivotal role in the sustainable development of our society. It is important to give engineering students skills to contribute to the development of technological solutions that respond to the global challenges. Green Challenge is an opportunity for students to showcase the green and sustainable projects they have been working as part of their education. Specific information for partner universities (How to apply, etc.)

Becoming a judge
At the Green Challenge conference there are several judging panels to select the awarded winners. If you have faculty members, who are interested in becoming a judge, please refer them to this site:

Οι ενδιαφερόμενες/οι παρακαλούνται να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη αίτηση και να την καταθέσουν μαζί με τα δικαιολογητικά που αναφέρονται εντός αυτής έως την Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018 στις 12:00 το μεσημέρι στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (γρφ. 10, ισόγειο κτιρίου Διοίκησης).Η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων κατόπιν θα προβεί στην επιλογή των πλέον επικρατέστερων και θα ενημερώσει το Denmark Technical University της Κοπεγχάγης . Δεν μπορούν οι φοιτήτριες/φοιτητές να υποβάλλουν μόνοι τους απευθείας αίτηση.

Σχετικά Αρχεία