Λόγω της πανδημίας και των νέων συνθηκών που εχουν δημιουργηθεί (αδύνατη η διαδικτυακή διδασκαλία ορισμένων μαθημάτων, άγνωστη η επάνοδος στην κανονικότητα κλπ) και για την διευκόλυνση των φοιτητών/τριών και την εύρυθμη λειτουργία του Τμήματος  δίνεται η δυνατότητα  τροποποίησης της δήλωσης μαθημάτων και εκπρόθεσμης δήλωσης μαθημάτων του εαρινού εξαμήνου.

Η πλατφορμα για την δήλωση θα είναι ανοιχτή απο την Παρασκευή 3 Απριλίου  μέχρι την Παρασκευή 17 Απριλίου.

ΠΡΟΣΟΧΗ

• Η τροποποίηση γίνεται ηλεκτρονικά μέσω του sis από τους φοιτητές. Όχι στη Γραμματεία του Τμήματος.
  • Αφού κλείσει η πλατφόρμα, ΔΕΝ θα γίνει δεκτή καμία άλλη τροποποίηση ή εκπρόθεσμη δήλωση μαθημάτων.
  • Θα πρέπει να γίνουν οπωσδήποτε οι εξής κινήσεις:
  • 1.    Αποθήκευση / Εκτύπωση / Print Screen της νέας δήλωσης
  • 2.    Έλεγχος της νέας δήλωσης μετά από 2 μέρες στο sis
  • Οι γνωστές κανόνες δήλωσης μαθημάτων ισχύουν κανονικά.
  • Σε περίπτωση που έχετε ζητήσει τροποποίηση ή εκπρόθεσμη δήλωση από τη Γραμματεία του Τμήματος, και δεν έχει περαστεί ακόμη στο sis, να την κάνετε εσείς ηλεκτρονικά, αφού ανοίξει η πλατφόρμα.
  • Συστήνεται να μην αφήσετε την δήλωση για τελευταία στιγμή, γιατί διακινδυνεύετε να μη μπορέσετε να την κάνετε λόγω υπερφόρτωσης της πλατφόρμας. Υπενθυμίζουμε ότι άλλη ευκαιρία δεν θα υπάρξει.
  • Για τεχνική υποστήριξη να επικοινωνήσετε με το ΚΗΔ στο 2310 999 000 και όχι με τη Γραμματεία του Τμήματος.