Επίσκεψη στη Γραμματεία του Τμήματος δεν επιτρέπεται. H Γραμματεία του Τμήματος συνεχίζει να εξυπηρετεί τους φοιτητές και το κοινό για θέματα προπτυχιακών σπουδών ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά. Το προσωπικό δουλεύει εξ αποστάσεως και εκ περιτροπής.

Πως μπορώ να καταθέσω μια αίτηση;

• Ως επισυναπτόμενο από ιδρυματικό λογαριασμό e-mail (δηλαδή email του τελειώνει …………Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Ως επισυναπτόμενο μαζί με αντίγραφο ταυτότητας η διαβατηρίου από άλλο email, π.χ. gmail/hotmail, στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Μέσω ΚΕΠ
  • Μέσω της πλατφόρμας sis για φοιτητές/διπλωματούχους με ενεργό ιδρυματικό λογαριασμό στο ΑΠΘ.

Πως μπορώ να παραλάβω τα έγγραφά μου;

• Μόνο σε περίπτωση που θα καταθέσετε τα έγγραφά σας για σφραγίδα Apostille, από τη Γραμματεία Δευ - Παρ 11:00 - 13:00. (χρειάζεται η επίδειξη ταυτότητας). Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να το παραλάβει εκ μέρους σας και κάποιος άλλος με εξουσιοδότηση.
  • Στο email σας.
  • Με ταχυδρομείο υπηρεσιακά.
  • Με courier (με δικά σας έξοδα - μόνο για Ελλάδα και Κύπρο)
  • Από ΚΕΠ εφόσον έτσι υποβλήθηκε η αίτηση
  • Μέσω της πλατφόρμας sis, εφόσον έτσι υποβλήθηκε η αίτηση.

Αιτήσεις και οδηγίες για όλα τα θέματα ενεργών φοιτητών και διπλωματούχων βρίσκονται στον παρακάτω σύνδεσμο:

Επικοινωνία:

2310 99 56 12 / 13