O Τομέας Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον Τομέα Βιομηχανικής Διοίκησης και Επιχειρησιακής Έρευνας της Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ, το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδος, το τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, το τμήμα Μηχανικών Περιβάλλοντος του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και το τμήμα Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνουν για όγδοη φορά στην Ελλάδα το Διεθνές Περιβαλλοντικό Συνέδριο με τίτλο «Ninth International Conference on Environmental Management, Engineering, Planning, and Economics – CEMEPE & SECOTOX Conference» που θα πραγματοποιηθεί στη Μύκονο, από τις 5 έως 9 Ιουνίου 2022.

Σκοπός του συνεδρίου είναι η παρουσίαση επίκαιρων επιστημονικών ερευνών και εργασιών από ειδικούς επιστήμονες σε θέματα περιβαλλοντικής διαχείρισης. Το συνέδριο αναμένεται να παρακολουθήσουν  επιστήμονες από την Ελλάδα και το εξωτερικό. Οι εργασίες που θα παρουσιασθούν στο συνέδριο σχετίζονται με θέματα Περιβαλλοντικής διαχείρισης, μηχανικής, σχεδιασμού και οικονομικών του περιβάλλοντος

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τον συνέδριο:

Προθεσμία για την υποβολής περίληψης: 28/02/22

Προθεσμία για την υποβολής πλήρους άρθρου: 15/03/22