Στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το Beihang University της Κίνας, περιήλθε στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων ενημέρωση εκ μέρους του Κινεζικού συνεργαζόμενου Πανεπιστημίου, για δυνατότητα σπουδών κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-25 , προπτυχιακών ή μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του ΑΠΘ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενοι/ες από το αρχείο.

Οι φοιτητές/τριες θα έχουν απαλλαγή διδάκτρων και θα πρέπει να καλύψουν εξ ιδίων το κόστος οδοιπορικών εξόδων, διαμονής στην φοιτητική εστία (~125 €/μήνα), διατροφής (~ 4 €/ημέρα) και ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης (~ 60 € άπαξ).

Οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση (https://eforms.auth.gr/international-relations/blank-form-3-2-3/) έως τις 6 Μαρτίου 2024.

Η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων θα προβεί βάσει αλγορίθμου στην επιλογή των 2 πλέον αρίστων φοιτητών και θα προωθήσει κατόπιν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά τους στο Πανεπιστήμιο του Beihang.

Για όποιες τυχόν επιπλέον πληροφορίες ή διευκρινίσεις οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται:

κ. Σοφία Λογοθέτη-Μανωλιάδου, Τμήμα Διεθνών Σχέσεων,

Τηλ. : 2310 995307 (εργάσιμες ημέρες, 8:30 – 14:30)