Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι  η επανίδρυση του προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών «Προστασία Περιβάλλοντος και Βιώσιμη Ανάπτυξη» (ΠΠΒΑ),  σύμφωνα με τον Νόμο 4485/2017, εγκρίθηκε από το Υπουργείο Παιδείας. Απομένει μόνον η έκδοση του αντίστοιχου ΦΕΚ.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι  η επανίδρυση του προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών «Αειφόρος Σχεδιασμός Τεχνικών Έργων  έναντι σεισμού και άλλων φυσικών κινδύνων» (ΑΣΤΕ),

Οι εκπρόσωποι των μελών ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, ΕΕΠ που εκλέχθηκαν στη Συνέλευση του Τμήματος και των Τομέων έχουν ως εξής:

Την Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 και ώρα 15:30 θα συνεδριάσει η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών στην αίθουσα συνεδριάσεων-τηλεδιασκέψεων του Τμήματος, πίσω από το κτίριο της Υδραυλικής και Τεχνικής Περιβάλλοντος (γυάλινο κτίριο).

Ανακήρυξη υποψηφιοτήτων για την εκλογή εκπροσώπων με τον αναπληρωτή του, των μελών ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ. ΕΕΠ των Τομέων και του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών.

Προκήρυξη μιας θέσης Καθηγητή στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο "Στατική και Δυναμική των Κατασκευών. Ανελαστικές μέθοδοι υπολογισμού κτιρίων οπλισμένου σκυροδέματος"

• Κωδικός Apella: APP6844
  • ΦΕΚ Προκήρυξης:  707/21-06-2018/ τ.Γ.
  • Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων μέσω του συστήματος Apella: 29/08/2018

Σχετικά Αρχεία

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά τη χορήγηση πέντε (5) υποτροφιών από το Υπουργείο Παιδείας, Επιστημών και Τεχνολογικής Ανάπτυξης της Δημοκρατίας της Σερβίας για την παρακολούθηση θερινού προγράμματος σερβικής γλώσσας (9-27 Ιουλίου 2018), στη Φιλολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Βελιγραδίου.

Προκήρυξη μίας θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του Καθηγητή α' βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Τεχνική Γεωδαισία - Τοπογραφία».

• Κωδικός Apella: APP6641
  • ΦΕΚ προκήρυξης: 651/ 07-06-2018 τ.Γ'
  • Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων μέσω συστήματος Apella 20/08/2018

Μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα APP5370

• Συγκρότηση 15μελούς εκλεκτορικού σώματος για τη μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή, Γ. Αρετούλη, Σ.Τ. 24/5-6-2018.
  • Κωδικός Apella: APP5370
  • Συνεδρίαση εκλεκτορικού Σώματος για ορισμό Τριμελούς Εισηγητικής Επιτροπής 03/07/2018.