Τη Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 15:00-17:00 θα πραγματοποιηθεί διάλεξη (στα αγγλικά) από τον Καθηγητή Masashi Kashiwagi από το Osaka University με τίτλο:

"Hydrodynamic‐Interaction Theory for a Great Number of Bodies in Water Waves & its Application to Cloaking and Wave‐Energy Absorption".

Στο σχετικό αρχείο θα βρείτε οδηγίες σχετικά με τη διαδικασία δήλωσης των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου 2019-2020.

Σχετικό αρχείο

Η ορκωμοσία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα τελετών του ΑΠΘ, την Τρίτη 19 Νοεμβρίου και ώρα 12:00.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
Θεσσαλονίκη, 7-10-2019

Σύμφωνα με το έγγραφο αριθμ. Πρωτ. 13466/12-03-2019 της Αποκεντρωμένης Διοίκησης -Μακεδονίας - Θράκης, ανακοίνωνεται η χορήγηση οικονομικής ενίσχυσης από τα έσοδα της Δωρεάς Σοφίας Δερμίση «στη μνήμη των ομότιμων καθηγητών Βασιλείου και Νικούλας-Πηνελόπης Δερμίση», ενός (1) προπτυχιακού φοιτητή/τριας του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Α.Π.Θ.

Ανακοίνωνεται η χορήγηση οικονομικής ενίσχυσης από τα έσοδα της Δωρεάς Σοφίας Δερμίση «στη μνήμη των ομότιμων καθηγητών Βασιλείου και Νικούλας-Πηνελόπης Δερμίση», ενός (1) μεταπτυχιακού φοιτητή/τριας του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Α.Π.Θ.

Μετά από πρόταση της Επιτροπής Φοιτητικών Θεμάτων και με πρωτοβουλία των φοιτητών-μελών της, η Κοσμητεία της Πολυτεχνικής Σχολής διοργανώνει εκδήλωση με θέμα:

Υποδοχή Πρωτοετών Φοιτητών Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ.

Οι επιτυχόντες των Πανελλαδικών εξετάσεων 2019 που ολοκλήρωσαν την εγγραφή τους στα Τμήματα και την Εισαγωγική Κατεύθυνση του ΑΠΘ, με το σύστημα ηλεκτρονικής εγγραφής του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ), καλούνται από την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 έως και την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 να:

Στην κεντρική ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχουν αναρτηθεί συνοπτικές Οδηγίες για τις εγγραφές (http://dps.auth.gr/el), ενώ είναι διαθέσιμος και επικαιροποιημένος ο Οδηγός Επιβίωσης (http://www.dps.auth.gr/el/info/main).

Η ορκωμοσία θα πραγματοποιηθεί μεταξύ 19- 21 Νοεμβρίου 2019. Η ακριβής ημερομηνία και ώρα θα ανακοινωθούν με νεότερη ανακοίνωση.

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του ΑΠΘ διοργανώνει το 4ο Διεθνές Σεμινάριο, εκπαιδευτικού χαρακτήρα, με τίτλο «International Seminar on Roads, Bridges and Tunnels: New Technologies in Road Asset Management».