Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές των υποψηφίων μεταπτυχιακών φοιτητών των ΠΜΣ ‘’ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ’’ και ‘’ΑΕΙΦΟΡΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΣΕΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΚΙΝΔΥΝΩΝ’’ παρατείνετε μέχρι την Παρασκευή 27-9-2019.

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων (http://international-relations.auth.gr/el/node/1971) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με τη δυνατότητα φοίτησης προπτυχιακών ή μεταπτυχιακών φοιτητών για το εαρινό εξάμηνο 2020 στο Πανεπιστήμιο Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM) του Μεξικού, στο πλαίσιο της υφιστάμενης Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας με το ΑΠΘ.

Διευκρινίζεται ότι τα μαθήματα επιλογής "Αντισεισμική Τεχνολογία και Παθολογία Κατασκευών Σκυροδέματος" και "Δομικές Μηχανές και Κατασκευαστικές Μέθοδοι" θα εξεταστούν στην ημερομηνία που αναγράφονται ονομαστικά στο πρόγραμμα εξετάσεων (25/9 και 27/9, αντίστοιχα) και όχι σε αυτήν της ομάδας μαθημάτων επιλογής στην οποία ανήκουν.

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί η προκήρυξη του Εκκλησιαστικού Ιδρύματος "Ταμείο Αρωγής Απόρων Μεσσηνίων Φοιτητών", της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας, που αφορά σε υποτροφίες προπτυχιακών σπουδών, ακ. έτους 2019-20, για φοιτητές με οικονομικές δυσκολίες, οι οποίοι κατάγονται από τις επαρχίες της Ι.Μ. Μεσσηνίας και έως την εισαγωγή τους στο Πανεπιστήμιο διαμένουν εντός των ορίων της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας.

Μετά το μήνυμα της Πρυτανείας του Α.Π.Θ., σας γνωρίζουμε ότι οι εξετάσεις των μαθημάτων της εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2018-19, που έχουν προγραμματιστεί να γίνουν την Παρασκευή 6-9-2019 μετά τις 15:30 αναβάλλονται.

Οι εξετάσεις αυτών των μαθημάτων θα πραγματοποιηθούν, με ευθύνη των διδασκόντων, την Παρασκευή 27-9-2019 ή το Σάββατο 28-9-2019.

Ο υποψήφιος διδάκτορας θα ανήκει στο Department of Civil and Environmental Engineering of UMass (https://cee.umass.edu/).
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προτεινόμενη έρευνα παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και να επισκεφτήτε τη διεύθηνση:
Η έναρξη εκπόνησης της διατριβής είναι τον Ιανουάριο του 2020.

Σας κοινοποιούμε ανακοίνωση του Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας σχετικά με τις εξετάσεις περιόδου Σεπτεμβρίου 2019 για το μάθημα της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας όλων των αλλοδαπών φοιτητών του Α.Π.Θ.

Περισσότερες πληροφοριίες

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές των υποψηφίων διδακτορικών φοιτητών, που οι αιτήσεις τους εγκρίθηκαν στη Συνέλευση του Τμήματος (αριθμός συνέλευσης 21/09-07-2019), θα πραγματοποιηθούν από 16 έως 30 Σεπτεμβρίου στη Γραμματεία του Τμήματος και ώρες 11.00-13.00.

Η επιτροπή αξιολόγησης του ΠΜΣ ΠΠΒΑ λαμβάνοντας υπόψη τα δικαιολογητικά που κατέθεσαν οι υποψήφιοι μεταπτυχιακοί φοιτητές καθώς και τα αποτελέσματα των προσωπικών συνεντεύξεων, συνεδρίασε την Παρασκευή 5 Ιουλίου 2019 και κατέταξε τους υποψήφιους όπως αναφέρεται στον συνημμένο πίνακα.
Η επιτροπή αξιολόγησης επέλεξε 16 Πολιτικούς Μηχανικούς και 14 απόφοιτους άλλων σχολών, ενώ συνέταξε και κατάλογο 13 επιλαχόντων.

Μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα APP10751

• Συγκρότηση 15μελούς εκλεκτορικού σώματος για τη μονιμοποίηση στην κατεχόμενη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή, Ε. Μάνθου, Σ.Τ. 19/04-06-2019.

Σχετικά αρχεία